piątek, 21 listopada 2014

Sztuczki piłkarzy Legii [Recenzja+konkurs]

Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tak można podsumować podręcznik „Legia Warszawa. Sztuczki i triki piłkarzy” stworzony przez dwóch Tomaszów: Bocheńskiego i Borkowskiego. Książka kierowana jest do młodszych czytelników, szczególnie kibicujących stołecznej drużynie, którzy chcieliby podszkolić swoje umiejętności piłkarskie. Dzięki patronatowi medialnego bloga nad tą pozycją, możecie teraz wygrać jej egzemplarze w konkursie.

Książka wydana w połowie listopada przez Wydawnictwo RM nie jest zbyt obszerna. Liczy dokładnie 64 strony, ale z racji tego, że kierowana jest do młodszych czytelników, wydaje się to być objętością jak najbardziej właściwą. Taka liczba stron jest wystarczająca, by przyszłe gwiazdy polskiego futbolu (miejmy nadzieję) mogły poznać 36 trików, zagrań i zwodów, które pozwolą podnieść poziom ich gry. Publikacja nie składa się jednak wyłącznie z części praktycznej, ale pozwala także czytelnikom zapoznać się z sylwetkami 12 piłkarzy w przeszłości lub obecnie związanych z warszawską Legią. Takie urozmaicenie sprawia, że dzieci z pewnością dużo chętniej spróbują wykonać zaprezentowane ćwiczenia na boisku, przekonane, że dzięki temu będą mogły stać się drugim Leszkiem Piszem, Kazimierzem Deyną czy Jakubem Rzeźniczakiem.

Ci piłkarze doczekali się bowiem w książce swoich biogramów. Łatwo się zorientować, że są to zawodnicy trzech różnych pokoleń, co jest niewątpliwie zaletą publikacji. Młodsi czytelnicy mogą dzięki temu poznać nie tylko aktualnych graczy stołecznej drużyny, których pewnie dobrze kojarzą z murawy lub telewizji, ale dowiedzą się także czegoś o dawnych piłkarzach Legii. Takich jak właśnie wspomniana dwójka oraz Artur Boruc, Roger Guerreiro i Jacek Zieliński. Warto dodać, że wiedzę, którą dzieci nabędą podczas lektury książki, można zweryfikować za pomocą trzech quizów umieszczonych w publikacji. Dzięki pytaniom o to, czym jest wolej oraz który z wymienionych zawodników znany jest z wykonywania ruletki, młodzi czytelnicy mogą utrwalić zdobyte informacje.

Najważniejszym elementem pozycji „Legia Warszawa. Sztuczki i triki piłkarzy” jest jednak część praktyczna, czyli zaprezentowane ćwiczenia. Każde z nich zostało dokładnie opisane oraz zobrazowane ilustracjami ukazującymi kolejne etapy jego wykonywania. Przed każdym trikiem, sztuczką czy zagraniem zaprezentowanym w poradniku, znalazło się krótkie wyjaśnienie tego, w jakich sytuacjach je stosować oraz co umożliwia podczas gry. Młody adept futbolu może więc wybrać dla siebie ćwiczenia, które pozwolą mu doskonalić braki lub szlifować te umiejętności, z którymi radzi sobie dotychczas najgorzej. Rodzice, którzy chcieliby zaprezentować swoim pociechom książkę, nie muszą się z kolei martwić, czy pokazane w niej ćwiczenia są dla syna czy córki odpowiednie. Autorami poradnika są osoby pracujące na co dzień w Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, które mają odpowiednią wiedzę i uprawnienia do szkolenia przyszłych pokoleń piłkarzy. Pod względem merytorycznym podręcznikowi nie można więc niczego zarzucić.


Dzięki objęciu przez niniejszy blog patronatu medialnego nad książką „Legia Warszawa. Sztuczki i triki piłkarzy”, we współpracy z Wydawnictwem Read Me przygotowałem konkurs z czterema egzemplarzami poradnika do wygrania. Aby wziąć w nim udział, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Ile tytułów mistrza Polski zdobyła do tej pory Legia Warszawa?

A następnie przesłać odpowiedź na adres e-mail: ksiazki.sportowe@gmail.com. W tytule wiadomości należy wpisać „Konkurs Legia”, a w treści maila podać także swoje dane adresowe. Na odpowiedzi czekam do piątku 28 listopada do godziny 23.59. Dzień po zakończeniu konkursu nazwiska czterech zwycięzców zostaną podane na fan page’u bloga w serwisie Facebook.

Gorąco zachęcam do udziału w konkursie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz