czwartek, 27 listopada 2014

Premiera książki "Rozgrywki piłkarskie w Łodzi 1910-1919"

Już w tę sobotę, 29 listopada w godzinach 14-18, odbędzie się promocja książki "Rozgrywki piłkarskie w Łodzi 1910-1919". Wydawcy będą promować i sprzedawać książkę na stoisku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego podczas IV Salonu Ciekawej Książki we wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Miejsce promocji: budynek "Białej Fabryki" przy ul. Piotrkowskiej 282 

Więcej szczegółów dotyczących publikacji Leszka Śledziony i Piotra Chomickiego można znaleźć na fanpage'u pod adresem:


Krótki opis publikacji:

W 122 stronicowej publikacji opisano początki piłki nożnej na terenie miasta Łodzi. Przedstawiono najstarszą piłkarską rywalizację, w ramach rozgrywek o mistrzostwo miasta, na terenach późniejszej II Rzeczpospolitej. Odbywały się one w ramach rozgrywek organizowanych przez: Lodzer Fussball Verband, zwanych "Pucharem Smitha i Gilchrista" (lata 1910-14); Mistrzostw Łodzi i okolicy (1916-17) oraz pod egidą Łódzkiej Ligi Futbolowej (1918-19).
Przedstawione zostały m.in. wszystkie znalezione w ówczesnej prasie wyniki i tabele tych rozgrywek, zmiany nazw klubów, notki klubowe, ówczesne boiska w Łodzi i okolicach z ich obecnym umiejscowieniem.
Dodatkową atrakcją książki są wiernie odwzorowane 59 kolorowe loga łódzkich klubów oraz indeks osobowy z przyszeregowaniem do danego klubu.

Opisywane kluby: Kraft, Łódzki KS, Union, Victoria, Newcastle, TMRF Widzew, Achilles-Jahn, Lodzer STV, Touring Club, Alter, Szturm, Łódzkie TS, Polonia, Bar-Kochba, Anker, Sparta, Łódzkie Żydowskie TG-S, Żydowskie TS-G 1913 Roku (wszystkie z Łodzi) oraz PTC Pabianice.

Blog Książki Sportowe objął nad publikacją patronat medialny.

17 komentarzy:

 1. Skąd u Pana informacja, że 1.12. premiera Brasil 2014 ? To raczej podpucha jakiegoś zgrywusa, niż prawdziwa informacja. Proponuję popytać raz jeszcze, nigdzie nie ma jeszcze przedsprzedaży a encyklopedia ma być w poniedziałek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden z czytelników poinformował mnie, że taką właśnie wiadomość otrzymał niedawno z wydawnictwa. ;) Jeśli premiera się przesunie, wielce się nie zdziwię. Oczywiście najprościej byłoby skontaktować się bezpośrednio z wydawnictwem, ale że ignorują moje e-maile, to muszę się zdać na wieści z drugiego obiegu.

   Usuń
 2. Czytałem, nie wiem skąd ma taką informację. Jeśli nie ma przedsprzedaży w księgarniach typu "weszło" itp to znaczy, że raczej książka nie trafiła jeszcze do druku, niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostaje chyba tylko czekać na pierwsze konkretne informacje. ;)

   Usuń
 3. To na pewno nie będzie 01.12. Na allegro przy aukcji tomu 48 jest podany termin połowa grudnia, będzie świetnie jak się to sprawdzi. Wątpię by wydawnictwo podało komuś datę 01.12. jako termin premiery. Może ten ktoś coś źle zrozumiał, może pierwszego grudnia ten tom ma być oddany do druku i powstało nieporozumienie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To naprawdę nie ma aż tak wielkiego znaczenia. ;) Jak będzie później, nic się przecież nie stanie. Skoro czytelnicy czekali kilka miesięcy od zakończenia mundialu, to kilka dni nie zrobi im wielkiej różnicy.

   Usuń
  2. Jeśli ma być w tym roku to oczywiście nie robi to dużej różnicy. Jest mała zmiana co do tytułu - Księga Rekordów - Brazil 2014 a nie Brasil 2014 - księga rekordów. Tak jest w nowym Roczniku, który szczerze polecam.

   Usuń
  3. Zmienię datę na "kiedykolwiek", bo tyle sprzecznych informacji, że trudno się w tym połapać. :)

   Usuń
 4. dzisiaj dostałem meila z wydawnictwa. z winy autora Rekordy będą prawdopodobnie ok połowy stycznia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jaką książkę konkretnie chodzi ? Wyd. GiA ?

   Usuń
  2. Czyli wychodzi na to, że na Księgę Rekordów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Szkoda, nieciekawie się robi.

   Usuń
 5. http://sport.tvp.pl/17799508/wynik-meczu-ekstraklasy-zmieniony-po-80-latach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ten link, w końcu jakieś konkretne info o tej książce, która zapowiadana była od dłuższego czasu. ;)

   Usuń
  2. nie ma sprawy. książka z linku może być ciekawa

   Usuń
 6. Witam. Gdzie można kupić tę książkę "Rozgrywki piłkarskie w Łodzi 1910-1919"
  Pytałem w łódzkich księgarniach i nic. Szukałem w internecie i nic. Prosze o pomoc.
  Mój e-mail to :kih1@wp.pl
  Dziękuje i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przekazałem autorowi kontakt, powinien się odezwać w najbliższym czasie. ;)

   Usuń
 7. Dziękuję bardzo i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń