poniedziałek, 20 marca 2017

Wydało się: Władysław Komar, Ireneusz Pawlik, Jan Otałęga „Alfabet Władysława Komara” (1991)

„Alfabet Władysława Komara" to książka inna niż wszystkie te, które zazwyczaj piszą sportowcy. Polski kulomiot posłuchał podpowiedzi Ireneusza Pawlika i Jana Otałęgi i z ich pomocą stworzył pozycję, w której charakteryzuje różnych znajomych sportowców, piosenkarzy, aktorów czy dziennikarzy.

Mistrz olimpijski z Monachium po zakończeniu sportowej kariery nie zniknął wcale z życia publicznego. Występował przez wiele lat jako kabareciarz, dzięki czemu poznał ludzi związanych ze środowiskiem artystycznym. W książce wydanej w 1991 r. przez Wydawnictwo „Venus" sporządza listę osób, które spotkał w swoim życiu i charakteryzuje je poprzez przytoczenie zabawnych anegdot bądź wyrażenie o nich własnej, nie zawsze pozytywnej opinii. W pozycji „Alfabet Władysława Komara" można przeczytać m.in. o Kazimierzu Górskim, Tomaszu Hopferze czy Annie Jantar.

Władysław Komar był człowiekiem, przy którym nie można było się nudzić. Nic dziwnego, że jego książkę czyta się bardzo sprawnie i potrafi ona zaciekawić czytelnika. Sportowiec pisze o znanych osobach, ujawniając swój osobisty do nich stosunek bądź też opowiadając o nich historie, których czytelnik nie mógł poznać z innych źródeł. To niewątpliwie największa wartość tej pozycji.

Przy pisaniu książki mistrzowi olimpijskiemu pomagali dziennikarze – Jan Otałęga i Ireneusz Pawlik. Pierwszy z nich przeprowadził także z Komarem wywiad, który znaleźć można na ostatnich stronach „Alfabetu", drugi jest autorem krótkiego rozdziału, w którym opisuje najważniejsze wydarzenia z życia polskiego kulomiota. Książka nie jest obszerna, liczy dokładnie 135 stron, dlatego jest idealną propozycją do przeczytania w jeden wieczór. To coś niekoniecznie wyłącznie dla fanów sportu.

Tytuł: "Alfabet Władysława Komara"
Autor: Władysław Komar, Ireneusz Pawlik, Jan Otałęga
Wydawnictwo: Wydawnictwo "Venus"
Liczba stron: 135
Rok wydania: 1991

Partnerem cyklu jest:


Z kodem PSKS1017R rabat 10%!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz