sobota, 7 czerwca 2014

KONKURS: Wygraj biegowe poradniki Wydawnictwa Galaktyka!

W maju nakładem Wydawnictwa Galaktyka ukazały się dwa poradniki dotyczące biegania - "Maraton metodą Hansonów" oraz "Sztuka szybszego biegania". Obie książki zawierają praktycznie informacje na temat treningu i z pewnością będą stanowić cenne źródło wiedzy dla wszystkich, którym nieobca jest aktywność fizyczna. Nie trzeba jednak pędzić do księgarni, aby stać się posiadaczem tych pozycji. Wystarczy wziąć udział w konkursie i liczyć na łut szczęścia.

Galaktyka specjalizuje się w książkach poświęconych biegowej tematyce, dlatego kiedy to wydawnictwo przygotowuje jakąś premierę, można mieć pewność, że na rynku ukaże się publikacja o określonej, wysokiej jakości. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych poradników tej firmy, dlatego zanim o szczegółach konkursu, kilka informacji o obu pozycjach. W końcu warto wiedzieć, o co się walczy.


Pierwsza z książek, "Maraton metodą Hansonów", na stronie wydawnictwa zapowiadana jest następująco: "Trenerzy Kevin i Keith łamią stare zasady i wprowadzają nowatorskie rozwiązania, łącząc naukę i strategię w jednym tylko celu: aby wydobyć maratoński potencjał każdego biegacza. Wyłożona w prosty i przejrzysty sposób metoda Hansonów daje ci wiedzę, narzędzia i plany treningowe, których potrzebujesz, aby pobiec swój najlepszy maraton i osiągnąć wymarzony wynik". Kim natomiast są autorzy poradnika? Tego też można dowiedzieć się w tym samym miejscu: "Luke Humphrey – trener  prowadzący w firmie Hanson’s Coaching Services i uczestnik programu Hansons-Brooks Distance Project. Keith i Kevin Hansonowie – autorzy projektu Hansons-Brooks Distance Project; na co dzień pracują z czołowymi amerykańskimi biegaczami".

Nieco inny charakter ma druga publikacja, która opisywana jest tak: "Każdy biegacz wie, że w tej dyscyplinie chodzi o coś więcej niż nabijanie kilometrów dzień za dniem. Liczy się pasja, oddanie i przemożna potrzeba, by następnym razem pobiec szybciej i dalej. »Sztuka szybszego biegania« przedstawia nowe podejście do tematu i pomaga osiągać wyznaczone cele oraz ustanawiać nowe rekordy życiowe". Autorzy książki też znają się na rzeczy. Julian Goater to "niegdyś znakomity zawodnik, a obecnie świetny szkoleniowiec", a Don Melvin jest "biegaczem amatorem, dziennikarzem i pisarzem", jak pisze w rekomendacji Robert Celiński. Nie można więc odmówić twórcom poradnika znajomości opisywanej tematyki.

Tyle, jeśli chodzi o krótki opis obu pozycji. Więcej informacji na stronie wydawnictwa, gdzie zapoznać można się między innymi z fragmentami obu książek. Co zrobić, aby stać się posiadaczem jednej z nich?Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Wspomnienia którego biegacza ukazały się w kwietniu nakładem Wydawnictwa Galaktyka?

Dla ułatwienia dodam, że autobiografia tego sportowca była niedawno recenzowana na blogu, więc żeby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy dobrze poszukać. Odpowiedź należy przesłać na adres e-mail: ksiazki.sportowe@gmail.com w tytule wiadomości wpisując „Konkurs Galaktyka”. Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie, wylosuję dwie, do których trafią poradniki ufundowane przez Wydawnictwo Galaktyka. Osoba, której wiadomość spłynie na skrzynkę wcześniej, będzie miała możliwość wyboru książki, dlatego warto się pospieszyć. Konkurs trwa do niedzieli 15 czerwca, do godziny 23.59. Ogłoszenie wyników w poniedziałek na fan page’u bloga w serwisie Facebook.

4 komentarze:

 1. Maja? To nic to nic tu po mnie... hehe moglbys zmenic termin. Spoczko post na pewno wezmę udział

  OdpowiedzUsuń
 2. Proponuję robić konkursy z popularniejszym książkami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesz się ze w ogole jest... Inni mogą tylko pomarzyć

   Usuń