sobota, 24 marca 2012

Pojedynek dziadków

Andrzej Gołota wraca na ring! Taką informację podał wczoraj "Przegląd Sportowy". Powołując się na źródła takie jak TOK.FM i serwis wroclaw.sport.pl, dziennik poiformował, że Gołota miałby zmierzyć się z... Riddickiem Bowe'em! Nie będzie to jednak walka bokserska, ale pojedynek wrestlingowy! Do walki miałoby dojść, jak zapowiada Michael Brill, wiceprezes SMG - spółki zarządzającej kilkudziesięcioma arenami sportowymi na świecie, we wrocławskiej Hali Stulecia. Smaczku pojedynkowi z pewnością dodaje historia bojów "Ostatniej Nadzei Białych" z Bowe'em. 

Dwie walki tych pięściarzy stoczone w 1996 roku kończyły się dyskwalifikacją Polaka po ciosach poniżej pasa. W obu Gołota prowadził w konfrontacji. Poniżej film prezentujący ostatnią rundę pierwszej walki, nieczyste zagrania Polaka i bójkę po pojedynku, w której mocno ucierpiał trener Gołoty - Lou Duva:
A tutaj film ze skrótem drugiej walki pięściarzy. Tym razem obeszło się bez bijatyki...Tak było 16 lat temu. Do dziś walki te uważane są przez fachowców za jedne z najlepszych w historii. Dziś obaj panowie mają po 44 lata, więc śmiało można nazwać ich "dziadkami" boksu. Jak będzie wyglądać ich trzeci pojedynek? Przekonamy się już niebawem. We wrestlingu wszstkie chwyty są dozwolone, więc może tym razem Andrzej Gołota triumfuje.

Źródło: www.lubimyczytac.pl
A propos Andrzeja Gołoty. Nie sposób w tym miejscu nie nawiązać do książki na jego temat. W 1998 roku ukazała się na rynku książka "Andrzej Gołota. Pierwsza autoryzowana biografia". Autorami wspomnień dotyczących polskiego pięściarza są: Stefan Bieńkowski, Bogusław Kubisz, Krzysztof Rzeszot i Przemysław Garczarczyk.  Każdy z nich odpowiada za jeden rozdział. Książka jest bogato ilustrowana fotografiami, pochodzącymi często z prywatnych zbiorów Gołoty. Jest to biografia autoryzowana - jej treść została zatwierdzona przez pięściarza. Mimo tego, że została wydana dosyć dawno - 14 lat temu, pozycja jest dostępna na aukcjach allegro i to w stosunkowo niskiej cenie (średnio ok. 15 zł). Gdyby ktoś chciał poczytać o początkach polskiego boksera, kolejnych szczeblach kariery, brązowym medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu czy walkach z Bowe'em - odsyłam do lektury. 

Tak przedstawia się jedna z pierwszych stron książki:

Źródło: www.aukcjoner.pl

Co by nie mówić o Andrzeju Gołocie, jest to z pewnością postać intrygująca i ciekawa. Czy może zaskoczyć nas czymś jeszcze? Tego pewnie nie wie nawet on sam...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz