wtorek, 25 lutego 2014

Novak Djoković „Serwuj, aby wygrać” + KONKURS

Przed tygodniem do sklepów trafiła książka Novaka Djokovicia „Serwuj, aby wygrać”. Choć pozycja wydana przez Bukowy Las zawiera wiele porad dotyczących zdrowego trybu życia, nie jest tylko zwykłym poradnikiem. Czytelnik dowie się z niej czegoś także o życiu i karierze serbskiego tenisisty.


Kilkadziesiąt pierwszych stron książki to wspomnienia Djokovicia, które nie dotyczą wyłącznie jego przygotowań do zawodów. Serb pisze o swoich początkowych problemach zdrowotnych na korcie, przybliżając czytelnikowi przebieg niektórych spotkań, a także to, co czuł podczas nieudanych pojedynków z Andym Roddickiem czy Jo-Wilfriedem Tsongą. Następnie tenisista opisuje okoliczności spotkania z dietetykiem Igorem Cetojeviciem w 2010 roku. To właśnie jego rodak stworzył dla niego odpowiednią dietę, która sprawiła, że z czasem Djoković mógł zapomnieć o dotychczasowych dolegliwościach na korcie i stać się numerem jeden światowego tenisa. Oprócz przybliżenia drogi do sukcesów, Serb w pierwszej części pozycji „Serwuj, aby wygrać” w bardzo ciekawym rozdziale pisze także o swoim dzieciństwie, naznaczonym bombardowaniami NATO.

Tak prezentuje się pierwsza część książki serbskiego tenisisty. Druga jest już poradnikiem w takiej formie, do jakiej przyzwyczaili sportowcy. Djoković pisze, jak właściwie dbać o swój organizm i zawsze czuć się dobrze. Porad udziela oczywiście na własnym przykładzie, wskazując na najważniejsze elementy zdrowego stylu życia – aktywność fizyczną, sen, ale przede wszystkim odpowiednią dietę. Autor zawarł w książce wiele praktycznych wskazówek dotyczących żywienia, każdą z nich popierając właściwą argumentacją. Serb nie tylko wskazuje co należy jeść, a czego unikać, ale także określa, w jaki sposób, o jakich porach i w jakich ilościach spożywać dane posiłki. Dużą zaletą poradnika jest fakt, że jego autor odnosi zawarte tam informacje do konkretnych sytuacji na korcie, przybliżając, jaki wpływ na jego organizm miało zjedzenie jakiejś rzeczy. Pozycję „Serwuj, aby wygrać” wieńczy część zawierająca kilkanaście przepisów ułożonych przez Novaka Djokovicia. Jak informuje Serb, właśnie dzięki nim udało mu się stać jednym z najlepszych tenisistów na świecie.

KONKURS

Wygraj książkę Novaka Djokovicia „Serwuj, aby wygrać” ufundowaną przez Wydawnictwo Bukowy Las! Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jak nazywa się dietetyk, który odmienił życie Novaka Djokovicia?

A następnie przesłać odpowiedź na adres ksiazki.sportowe@gmail.com w tytule wiadomości wpisując „Konkurs Djoković”. Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie, wylosuję jedną, do której trafi poradnik serbskiego tenisisty. Konkurs trwa do niedzieli 2 marca do godziny 23.59. Ogłoszenie wyników w poniedziałek na fan page’u bloga w serwisie Facebook.

1 komentarz:

  1. Dzięki za ten tekst. Szukałam właśnie informacji, czy książka Novaka jest przełożona na polski, a tu mam i tytuł, i wydawcę.

    OdpowiedzUsuń