sobota, 16 sierpnia 2014

KONKURS: Wygraj biografię Gerarda Piqué!

24 sierpnia FC Barcelona meczem z Elche zainauguruje sezon 2014/2015. Dla Gerarda Piqué będzie to już siódmy rok spędzony w pierwszym zespole Blaugrany. Czy obrońca po raz kolejny przyczyni się do wywalczenia mistrzostwa Hiszpanii lub zwycięstwa w Lidze Mistrzów i do listy swoich sukcesów dopisze koleje osiągnięcia?


Trudno prorokować, ale nawet gdyby kataloński klub zakończył sezon bez żadnych trofeów, zasługi Piqué dla Barcelony i tak będą nieocenione. Piłkarz wywalczył dotychczas z tą drużyną cztery mistrzowskie tytuły, tyle samo razy triumfował w Superpucharze Hiszpanii, dwukrotnie sięgał po Puchar Króla, Superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwo Świata oraz Puchar Mistrzów. Niewielu jest piłkarzy, nie licząc oczywiście jego kolegów z Blaugrany, którzy mogą pochwalić się podobnymi osiągnięciami, a przecież pierwsze triumfy Piqué święcił jeszcze jako piłkarz Manchesteru United. Pod wodzą sir Aleksa Fergusona wygrywał Ligę Mistrzów, triumfował w Carling Cup oraz zdobył Tarczę Wspólnoty.

Kariera Hiszpana jest niezwykle bogata, a jej opisania podjął się niedawno Mateusz Bystrzycki, dziennikarz sport.pl i felietonista portalu FCBarca.com. Efektem jego prac książka "Gerard Piqué. Urodzony na Camp Nou", która do księgarni trafiła 21 maja nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non. Dzięki tej krakowskiej firmie oraz autorowi macie teraz okazję wygrać własny egzemplarz biografii w konkursie. Aby wziąć w nim udział, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

W jakiej dzielnicy urodził się i mieszkał Gerard Pique?

A następnie przesłać odpowiedź na adres e-mail: ksiazki.sportowe@gmail.com, w tytule wpisując "Konkurs Pique". Spośród osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie, wylosowane zostaną trzy, które otrzymają książki. Konkurs potrwa do pierwszego gwizdka meczu FC Barcelony z Elche, czyli do niedzieli 24 sierpnia do godziny 21.00. Do tego momentu można przesyłać swoje odpowiedzi.

Ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 25 sierpnia na fan page'u bloga w serwisie Facebook.

Zachęcam do udziału w konkursie!

3 komentarze: